Pijnstillend

Lees meer

Resultaten 1 t/m 20 van 86

Healthypharm Paracetamol 500 mg Caplet
Healthypharm Paracetamol 500 mg Caplet
50 tabletten
Morgen in huis
1,59
Bekijk product: Healthypharm Paracetamol 500 mg Caplet
Linn Paracetamol 500 mg Liquid Caps
Linn Paracetamol 500 mg Liquid Caps
20 capsules
Morgen in huis
2,99
Bekijk product: Linn Paracetamol 500 mg Liquid Caps
Healthypharm Ibuprofen 400 mg
Healthypharm Ibuprofen 400 mg
20 tabletten
Morgen in huis
1,99
Bekijk product: Healthypharm Ibuprofen 400 mg
Leidapharm Paracetamol 500 mg
Leidapharm Paracetamol 500 mg
20 tabletten
Morgen in huis
0,69
Bekijk product: Leidapharm Paracetamol 500 mg
Voltaren K 12,5 mg Diclofenac kalium
Voltaren K 12,5 mg Diclofenac kalium
20 tabletten
Morgen in huis
6,76
Bekijk product: Voltaren K 12,5 mg Diclofenac kalium
Leidapharm Paracetamol / Coffeine 500 mg / 50 mg
Leidapharm Paracetamol / Coffeine 500 mg / 50 mg
50 tabletten
Morgen in huis
2,79
Bekijk product: Leidapharm Paracetamol / Coffeine 500 mg / 50 mg
Excedrin Migraine
Excedrin Migraine
20 tabletten
Morgen in huis
9,99
Bekijk product: Excedrin Migraine
Leidapharm Paracetamol 500 mg Ovaal
Leidapharm Paracetamol 500 mg Ovaal
20 tabletten
Morgen in huis
0,99
Bekijk product: Leidapharm Paracetamol 500 mg Ovaal
Healthypharm Paracetamol 500mg
Healthypharm Paracetamol 500mg
50 tabletten
Morgen in huis
1,39
Bekijk product: Healthypharm Paracetamol 500mg
Leidapharm Ibuprofen 400 mg Liquid Caps
Leidapharm Ibuprofen 400 mg Liquid Caps
20 capsules
Morgen in huis
4,18
Bekijk product: Leidapharm Ibuprofen 400 mg Liquid Caps
Panadol Advance Caplet 500mg
Panadol Advance Caplet 500mg
20 tabletten
Morgen in huis
2,29
Bekijk product: Panadol Advance Caplet 500mg
Healthypharm Paracetamol Kinderen 240 mg
Healthypharm Paracetamol Kinderen 240 mg
10 zetpillen
Morgen in huis
2,29
Bekijk product: Healthypharm Paracetamol Kinderen 240 mg
Saridon Tabletten
Saridon Tabletten
20 tabletten
Morgen in huis
3,54
Bekijk product: Saridon Tabletten
Advil Reliva Forte Liquid-Caps 400
Advil Reliva Forte Liquid-Caps 400
20 capsules
Morgen in huis
9,29
Bekijk product: Advil Reliva Forte Liquid-Caps 400
Roter Paracetamol 500 mg Smelttablet Bessen
Roter Paracetamol 500 mg Smelttablet Bessen
20 tabletten
Morgen in huis
5,89
Bekijk product: Roter Paracetamol 500 mg Smelttablet Bessen
Aleve Feminax 275
Aleve Feminax 275
12 tabletten
Morgen in huis
4,04
Bekijk product: Aleve Feminax 275
Aleve Select 275
Aleve Select 275
12 tabletten
Morgen in huis
4,05
Bekijk product: Aleve Select 275
Healthypharm Naproxennatrium 220mg
Healthypharm Naproxennatrium 220mg
10 tabletten
Morgen in huis
2,19
Bekijk product: Healthypharm Naproxennatrium 220mg
Leidapharm Ibuprofen 200 mg
Leidapharm Ibuprofen 200 mg
40 tabletten
Morgen in huis
2,99
Bekijk product: Leidapharm Ibuprofen 200 mg
Sinaspril Paracetamol 120 mg
Sinaspril Paracetamol 120 mg
16 kauwtabletten
Morgen in huis
3,81
Bekijk product: Sinaspril Paracetamol 120 mg

Pijnstillers

Wil je snel van je pijn af? Er zijn verschillende pijnstillers te koop die snel verlichting bieden bij onder meer hoofdpijn, menstruatiepijn, kiespijn en spierpijn.

Iedereen voelt wel eens pijn. Pijn is niet leuk, maar wel noodzakelijk. Door de pijn laat het lichaam weten dat er beschadigd weefsel aanwezig is waardoor je lichaam niet goed kan functioneren.

Hoe ontstaat pijn?

Als er ergens beschadigd weefsel in je lichaam of op de huid is, dan wordt er op de beschadigde plek de stof prostaglandinen aangemaakt. De prostaglandinen prikkelen de uiteinden van de zenuwen in de huid. Deze zenuwen en gewrichten geven op hun beurt weer een pijnprikkel door aan de hersenen waardoor je pijn voelt op een bepaalde plek in je lichaam.

Hoe werken pijnstillers?

Als je een pijnstiller inneemt, dan verstoor je het signaal naar de hersenen waardoor de pijnprikkel niet aankomt. Een pijnstiller zorgt er dus voor dat de prikkel niet in de hersenen aankomt waardoor je geen of minder pijn voelt, maar het doet niets aan de oorzaak.

Soorten pijnstillers

Pijnstillers verkrijgbaar bij de drogist zijn onder te verdelen in:

  • Paracetamol
  • Combinatie pijnstillers
  • NSAID pijnstillers

Paracetamol

Paracetamol werkt pijnstillend en koortsverlagend. Paracetamol is de meest gebruikte pijnstiller met de minste bijwerkingen. Daarom wordt paracetamol ook altijd als eerste geadviseerd. Paracetamol mag al gebruikt worden bij kinderen vanaf 3 maanden in een aangepaste dosering. 

Je kunt paracetamol bij verschillende pijnen gebruiken, waaronder:

  • Pijn of koorts na vaccinatie
  • Hoofdpijn
  • Migraine
  • Keelpijn
  • Kiespijn
  • Spierpijn
  • Spit
  • Gewrichtspijn 
  • Zenuwpijn
  • Menstruatiepijn

Je kunt paracetamol ook gebruiken bij koorts of griep. Paracetamol onderdrukt het lamlendige gevoel waardoor je niet in bed hoeft te liggen. Bedenk je echter wel dat koorts een functie heeft bij herstel en dat het soms beter is om wel je bed in te duiken en uit te zieken.

Het is goed om te weten dat als je regelmatig paracetamol tegen hoofdpijn slikt, de paracetamol de oorzaak van de hoofdpijn kan zijn.

Paracetamol kopen

Paracetamol is te koop onder verschillende merknamen en verschillende toedieningsvormen. Ook is er soms coffeïne aan de paracetamol toegevoegd. Coffeïne heeft een opwekkende en versterkende werking waardoor deze variant net iets meer pijnstillend werkt dan de reguliere paracetamol.

  • Tablet: De ronde tablet is de meest verkochte toedieningsvorm. Deze tablet neem je in met een ruime hoeveelheid water. De tablet is te koop met 120 mg paracetamol (deze is geschikt voor kinderen) en 500 mg paracetamol.
  • Ovale tablet: Voor mensen die dit prettiger vinden innemen dan een ronde tablet.
  • Smelttablet: Een smelttablet is ideaal voor onderweg. Je hebt namelijk geen water nodig om deze in te nemen. De smelttabletten zijn er voor kinderen en volwassenen.
  • Zetpil: Als je moeite hebt om tabletten door te slikken, kun je er ervoor kiezen om een zetpil te gebruiken. Via de anus komt de paracetamol in je lichaam. Er gaat wat werkzame stof verloren daarom is een zetpil altijd hoger gedoseerd dan een kauwtablet. De zetpillen met de minste hoeveelheid paracetamol zijn geschikt voor baby’s vanaf drie maanden.
  • Vloeibaar: Als zetpillen te veel gedoe zijn en je hebt moeite om tabletten door te slikken kun je in plaats van een zetpil ook kiezen voor de vloeibare vorm. Deze is geschikt voor kinderen vanaf drie maanden.

Veiligheid van Paracetamol

Bij de productie van medicijnen, onafhankelijk van de manier van produceren, kunnen in zeer kleine hoeveelheden andere chemische stoffen ontstaan zoals de mogelijk kankerverwekkende stof para-chlooraniline (PCA). Er gelden strenge limieten voor dit soort stoffen. Voor PCA geldt in Paracetamol de strikte limiet van maximaal 34 microgram inname per dag. Deze stoffen mogen dus wel in paracetamol zitten, zolang het gehalte onder de veilige limiet blijft. Bij het vaststellen van deze limiet wordt er van de ergste situatie uitgegaan, waarbij iemand zijn leven lang dagelijks de maximale dosering paracetamol gebruikt. De Strikte limieten worden in dat geval niet overschreden en er is daarom een verwaarloosbaar risico.
Bron: Nieuwsbericht CBG 09-07-2020

Combinatie middelen

Combinatie middelen zijn pijnstillers waarin verschillende pijnstillende stoffen zijn samengevoegd. Er zijn verschillende combinatiepijnstillers te koop bij de drogist.

  • Combinaties van propyfenazon met paracetamol en coffeïne.
  • APC tabletten, een combinatie van paracetamol met aspirine en coffeïne.

De combinatie middelen met paracetamol, aspirine en coffeïne zijn niet geschikt voor jonge kinderen en kunnen pas gebruikt worden vanaf zeven jaar. De combinatie middelen met propyfenazon, paracetamol en coffeïne zijn helemaal niet geschikt voor kinderen.

De combinatiemiddelen zijn net als paracetamol breed inzetbaar bij pijn. Door de combinatie van verschillende pijnstillers kan het pijnstillend effect voor jou net wat beter werken dan bijvoorbeeld alleen paracetamol. Deze beleving is echter voor iedereen persoonlijk.

Combinatie middelen kun je gebruiken bij onder meer:

  • Pijn of koorts na vaccinatie
  • Hoofdpijn
  • Migraine
  • Keelpijn
  • Kiespijn
  • Spierpijn
  • Spit
  • Gewrichtspijn
  • Zenuwpijn
  • Menstruatiepijn

Je kunt de combinatiemiddelen ook gebruiken bij koorts of griep. Het onderdrukt het lamlendige gevoel waardoor je niet in bed hoeft te blijven liggen. Bedenk je wel dat koorts een functie heeft bij herstel en dat het soms beter is om wel je bed in te duiken.

De combinatie middelen zijn alleen in tabletvorm te koop onder verschillende merknamen.

NSAID’s

NSAID is een afkorting van de Engelse naam ‘Non Steroid Anti Inflammatory Drug’. Naast koortsverlagend en pijnstillend werken NSAID’s ook ontstekingsremmend. NSAID’s kun je gebruiken bij:

  • Pijn of koorts na vaccinatie
  • Hoofdpijn
  • Migraine
  • Keelpijn
  • Migraine
  • Kiespijn
  • Spierpijn
  • Spit
  • Gewrichtspijn
  • Zenuwpijn
  • Jicht
  • Reumatische pijn
  • Ontstekingspijn
  • Menstruatiepijn

Je kunt NSAID’s ook gebruiken bij koorts of griep. Het onderdrukt het lamlendige gevoel waardoor je niet in bed hoeft te liggen. Maar bedenk wel dat koorts een functie heeft bij herstel en dat het soms beter is om wel je bed in te duiken.

NSAID pijnstillers werken over het algemeen sterker dan reguliere paracetamols, maar de bijwerkingen en risico’s zijn vele malen groter. Het is daarom verstandig kritisch te kijken naar de pijn die je hebt en welke pijnstiller je gaat gebruiken. Soms is het zelfs onverstandig om een NSAID pijnstiller te gebruiken, want deze pijnstillers werken bloedverdunnend. Darom is een NSAID pijnstiller een onverstandige keuze als je pijn hebt na het trekken van een kies.

Als je regelmatis NSAID’s slikt dan kan dit een negatief effect hebben op je maag. Daarom wordt vaak  aangeraden om een maagbeschermer te slikken als je regelmatig NSAID pijnstillers slikt. Hiermee voorkom je de bijwerkingen op je maag. Maagbeschermers zijn maagzuurremmers die gewoon te koop zijn bij de drogist.

Aspirine (acetylsalicylzuur) heeft de werking van NSAID’S en wordt vaak ook in adem genoemd met NSAID’s. Soms worden ze als aparte groep benoemd, maar omdat ze overeenkomen met de NSAID’s hebben wij ze hier onder gezet. De meest bekende NSAID’s zijn:

  • Aspirine of Acetylsalicylzuur
  • Ibuprofen
  • Diclofenac
  • Naproxen

Aspirine of Acetylsalicylzuur

Aspirine is de oudste pijnstiller die wij kennen. Aspirine is, mits in de juiste dosering, geschikt voor kinderen vanaf drie jaar. Naast de tabletten in volwassen en junior variant  is aspirine ook verkrijgbaar als bruistablet al dan niet met toegevoegde vitamine C. 

Het is belangrijk om te weten dat je geen aspirine mag gebruiken bij kinderen die jonger zijn dan achttien jaar als ze de griep of waterpokken hebben. Doe je dat wel, dan hebben ze een vergrootte kans op het syndroom van Reye, een ernstige bijwerking op de hersenen. 

Ibuprofen

Ibuprofen is geschikt voor kinderen vanaf drie maanden in een aangepaste dosering. Ibuprofen heeft verschillende  toedieningsvormen. Hierdoor zit er altijd wel een vorm bij die jij prettig vindt: 

  • Omhulde tablet: Is een gladde tablet die je in een keer doorslikt met water. De omhulde  tablet is bij de drogist te koop met 200mg werkzamestof of 400 mg werkzamestof.
  • Ovale tablet: Voor mensen die dit prettiger vinden innemen dan een ronde tablet.
  • Smelttablet: Deze tablet laat je in je mond smelten, waardoor je de tablet niet in zijn geheel hoeft door te slikken. Anders dan bij de paracetamol is het bij ibuprofen wel raadzaam om een half glas water na te drinken.
  • Vloeibaar: Over het algemeen wordt ibuprofen aangeraden voor kinderen vanaf twaalf jaar. Deze vloeibare toedieningsvorm is hierop een uitzondering. Deze is geschikt voor kinderen vanaf drie maanden.
  • Liquid caps: Dit zijn zachte kleine capsules die gemakkelijk in te nemen zijn. Over het algemeen werken de liquid caps sneller dan de omhulde tablet. Ook de liquid caps zijn bij de drogist verkrijgbaar in 200 mg en 400 mg werkzame stof.
  • Bruisgranulaat: Als je echt geen tabletten of capsules door kunt slikken dan is dit de oplossing. Bruisgranulaat los je op in water waardoor het een drankje is

Daarnaast is er spiergel of crème te koop waar ibuprofen aan toegevoegd is. Het voordeel van deze smeermiddelen is dat je het direct op de pijnlijke plekken kunt aanbrengen.

Diclofenac

Diclofenac is zonder advies van een arts ongeschikt voor kinderen onder de veertien jaar. Diclofenac is te koop in tabletvorm en in een spiergel waaraan diclofenac is toegevoegd. Het voordeel van deze smeermiddelen is dat je het direct op de pijnlijke plekken kunt aanbrengen.

Naproxen

Naproxen is geschikt voor kinderen en volwassenen vanaf twaalf jaar. Naproxen is te koop in tabletvorm.

Voor alle pijnstillers geldt dat je voor gebruik de bijsluiter moet lezen. Het is goed om voor verschillende pijnen verschillende pijnstillers in huis te hebben. Als je langer dan twee weken achtereen pijnstillers moet gebruiken voor pijn die je niet kunt verklaren is het verstandig om je huisarts te raadplegen. Daarnaast is het verstandig om je huisarts te raadplegen als de pijn niet minder wordt of verdwijnt na twee weken, je zieker wordt of andere lichamelijke klachten komen naast de pijn.

Pijnstillers kopen op Plein

Op Plein vind je een breed aanbod pijnstillers. Van paracetamol tot ibuprofen. Ontdek nu onze uitgebreide selectie en bestel direct online. Vragen? Onze gediplomeerde drogist Marjolein helpt je graag bij het maken van de juiste keuze. Je kunt haar al je vragen sturen via [email protected] of bellen op 088-8000 200.

Alle informatie over alle mogelijkheden van zelfzorg en zelfzorg producten of informatie wanneer het nodig is een arts te raadplegen is te vinden op thuisarts.nl. Hier vind je betrouwbare informatie over ziekte en gezondheid.

cbd-logo  cbd-logo