Healthypharm Ibuprofen 400mg Liquid Caps 20 cap

Op voorraad
4,72

Healthypharm Ibuprofen 400mg Liquid Caps

De liquid Ibuprofen caps van Healthypharm bevat 400 milligram ibuprofen. Ibuprofen is een ontstekingsremmende en koortsverlagende pijnstiller. Daarom is Ibuprofen naast koorts en pijn bij griep en verkoudheid, koorts en pijn bij inentingen, hoofdpijn, kiespijn, menstruatiepijn en spierpijn ook te gebruiken bij pijn waarbij ook sprake is van een ontsteking, zoals bij gewrichtspijn, reumatoïde artritis, ziekte van Bechterew en jicht. Dit soort pijnstillers wordt ook wel NSAID genoemd. Healthypharm Ibuprofen 400mg Liquid Caps is niet geschikt voor kinderen jonger dan 12 jaar.  

Healthypharm Ibuprofen 400mg Liquid Caps gebruik je bij;

  • Hoofdpijn
  • Acute migraine met of zonder aura
  • Pijn die gepaard gaat met ontstekingen 
  • Spierpijn
  • Verlichten van pijn tijdens de menstruatie
  • Koorts en pijn bij verkoudheid te verminderen

Let op

Dit is een geneesmiddel:
Lees voor gebruik de bijsluiter. Let op de maximale dagdosering. Voor geneesmiddelen geldt een maximum bestelhoeveelheid van 3 stuks per product. Wij verkopen geen geneesmiddelen aan personen onder de 16 jaar.

Medische informatie

EAN-code 8714632069916
Registratienummer 112477
Productnaam Ibuprofen HTP liquid caps
Registratiecode RVG
ATC-code M01AE01
Netto inhoud 20 ST
GPC-nummer 10000856
GPC-omschrijving Pijnstiller algemeen
Dosering 1
Maximale dagdosering 3
Leeftijd Vanaf 12 jaar
Gebruiksadvies 6 uur tussenpozen aanhouden; innemen met water, niet kauwen
Bewaarinstructie Buiten het bereik en zicht van kinderen bewaren. Dit middel heeft geen speciale bewaarcondities.
Verwijderinstructie Spoel geneesmiddelen niet door gootsteen of WC en gooi niet in prullenbak.
Houdbaarheidinstructie Niet meer gebruiken na uiterste houdbaarheidsdatum. Te vinden op doordrukstrip na 'EXP' staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
Risicowaarschuwing - Dit geneesmiddel kan maagklachten veroorzaken, vooral bij lang gebruik. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen. - Niet gebruiken als u onder controle staat bij de trombosedienst. - Ibuprofen voor kinderen niet langer dan 24 uur gebruiken voor kinderen jonger dan 5 maanden. - Ibuprofen niet langer dan 3 dagen gebruiken bij kinderen jonger dan 18 jaar. - Bij volwassenen dit geneesmiddel niet langer dan 3 dagen bij koorts of langer dan 5 dagen bij pijn gebruiken zonder overleg met arts. - Niet gebruiken bij mensen ouder dan 70 jaar. - Niet gebruiken zonder overleg met een arts als u ook andere medicijnen gebruikt. - Niet gebruiken zonder overleg met een arts bij hart- of vaatziekten, maag- of darmaandoeningen of een verhoogd risico hierop, astma of psoriasis. - Niet gebruiken als u zwanger wilt worden of bij zwangerschap. - Niet gebruiken bij een slechte nier- of leverfunctie. - Stop direct met het gebruik bij huiduitslag of wondjes in de mond. - Vermijd langdurig gebruik bij hoofdpijn dit kan hoofdpijn veroorzaken.
Afleverstatus code UAD
Afleverstatus omschrijving Uitsluitend apotheek of drogist
Toedingingsvorm Liquid capsule
Te gebruiken bij Ter verlichting van hoofdpijn, reumatische pijn, spierpijn, spit, menstruatiepijn, tand- en kiespijn, pijn en koorts bij griep en verkoudheid en pijn en koorts bij vaccinatie.
Niet gebruiken bij Eerdere reactie of overgevoelig bij gebruik acetylsalicylzuur of soortgelijke pijnstillers (NSAID's). Maagdarmbloeding of maagzweer, lever-, nier- of hartfunctiestoornissen. Laatste 3 maanden zwangerschap. Ernstige uitdroging. Actieve bloeding of aandoening die lijdt tot een abnormale vorming van bloedcellen.Gebruik andere NSAID pijnstillers of meer dan 75 mg aspirine per dag. Adolescenten en kinderen met een lichaamsgewicht lager dan 40 kg.
Zwangerschap Overleg arts, gebruik eerste 6 maanden
Borstvoeding Ja, korte tijd
Gebruiksbeperking Intolerantie bepaalde suikers. Kan vruchtbaarheid beïnvloeden. Niet samen met bepaalde (recept)geneesmiddelen gebruiken, zie bijsluiter. Dit middel gaat niet samen met alcohol. Bij koorts niet langer dan 3 dagen gebruiken, bij pijn niet langer dan 4 dagen.
Huisarts Als er sprake is van langer dan twee weken pijnklachten of al langer dan een week griepverschijnselen die niet verbeteren. Bij drie dagen per week of vaker pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn. Bij gebruik van een NSAID en last krijgt van de maag of donkerzwarte ontlasting.
Werkzame stoffen Ibuprofen 400 mg
Document Bijsluiter
Toepassingsgebied Ontstekingsremmend, koortsverlagend en pijnstillend.

Bijsluiter:

Lees voor gebruik van dit geneesmiddel de bijsluiter voor waarschuwingen, bijwerkingen, dosering en duur van het gebruik. Sommige geneesmiddelen kunnen niet in combinatie met andere geneesmiddelen worden gebruikt. Raadpleeg bij twijfel de (huis)arts.

Wil je advies van onze drogist?

Heb je na het lezen van de informatie nog vragen over dit geneesmiddel? Mail dan onze gediplomeerde drogist via [email protected] of bel naar telefoonnummer 088-8000200. Wij zijn bereikbaar op werkdagen van 9:00 tot 17:00 uur. Op zondag is de drogist van 13.00 uur tot 17.00 uur per mail ([email protected]) bereikbaar. We streven ernaar om binnen 2 uur reactie te geven op je vraag. Zolang je vraag niet beantwoord is raden wij je aan de aankoop uit te stellen.

Milieu:

Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of toilet en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag bij de gemeente na wat je met geneesmiddelen moet doen, die niet meer nodig of te gebruiken zijn. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.

Bijwerkingen:

Als je bijwerkingen ervaart van een geneesmiddel die niet in de bijsluiter worden vermeld kun je deze melden bij Bijwerkingencentrum Lareb. Je draagt hiermee bij aan de veiligheid van geneesmiddelen. Meer informatie en het meldingsformulier voor bijwerkingen vind je op de site van Lareb.

Dosering en gebruik

Gebruik dit middel altijd precies zoals je arts of apotheker dat heeft verteld. Twijfel je over het juiste gebruik? Neem dan contact op met je arts of apotheker. Gebruik Healthypharm Ibuprofen 400mg Liquid Caps niet bij kinderen jonger dan 12 jaar.

Dosering
Voor volwassenen en kinderen ouder dan 12 jaar.
De aanbevolen dosering is eerst 1 tablet à 400 mg, zo nodig gevolgd door 1 tablet à 400 mg per keer. Je mag ten hoogste 3 tabletten à 400 mg per dag (= 24 uur) innemen.
Het is raadzaam de doseringen gelijkmatig over de dag te verdelen.

Wanneer raadpleeg je een arts?
Volwassenen: Raadpleeg uw arts als u zich niet beter voelt na 5 dagen bij pijn of na 3 dagen bij koorts, of als de klachten verergeren.
Adolescenten (12 – 18 jaar oud): Indien adolescenten dit geneesmiddel langer dan 3 dagen nodig hebben of indien de symptomen verergeren, dient een arts geraadpleegd te worden.

Aanbevolen dosering niet overschrijden. Lees voor gebruik de bijsluiter. Ibuprofen kent bijwerkingen en kan invloed hebben op andere (recept) geneesmiddelen.

Samenstelling

Werkzame stoffen:  Elke capsule bevat 400 mg ibuprofen
Hulpstoffen:  
Macrogol 600, kaliumhydroxide, gezuiverd water. De andere stoffen in de capsulewand van dit middel zijn: gelatine, vloeibaar sorbitol, gedeeltelijk gedehydreerd (E420), inkt: opacode WB zwart NS-78-17821

Productinformatie over Healthypharm Ibuprofen 400mg Liquid Caps