Roter Paracetamol Vitamine C 500/50 mg 10 stuks

Op voorraad
7,99

Roter Paracetamol Vitamine C 500/50 mg

Roter Paracetamol/Vitamine C 500 mg/50 mg sachets bevatten zowel paracetamol als vitamine C. Paracetamol heeft een pijnstillende en koortsverlagende werking. De poeder in het sachet kan worden opgelost in water tot een drank met citroensmaak bij koorts en pijn of bij griep en verkoudheid. Poeder voor drank met citroensmaak. Te gebruiken bij koorts en pijn, bij griep en verkoudheid, huidig om te doseren en mee te nemen. Geschikt voor volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar

  • Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar
  • Paracetamol heeft een pijnstillende en koortsverlagende werking

Let op

Dit is een geneesmiddel:
Lees voor gebruik de bijsluiter. Let op de maximale dagdosering. Voor geneesmiddelen geldt een maximum bestelhoeveelheid van 3 stuks per product. Wij verkopen geen geneesmiddelen aan personen onder de 16 jaar.

Medische informatie

EAN-code 8713304954697
Registratienummer 127813=29772
Productnaam Roter Paracetamol/Vitamine C 500/50 mg
Registratiecode RVG
ATC-code N02BE51
Netto inhoud 10 ST
GPC-nummer 10000856
GPC-omschrijving Pijnstiller algemeen
Dosering 1 sachet
Maximale dagdosering 6x per 24 uur 1 sachet
Leeftijd Vanaf 12 jaar
Gebruiksadvies 4 uur tussenpozen aanhouden; inhoud oplossen in 150 ml warm water, goed roeren en direct opdrinken. De aangegeven dosering per 24 uur niet overschrijden vanwege het risico op ernstige schade aan de lever. Bij verergering klachten of bij aanhoudende pijn niet langer gebruiken dan 5 dagen, bij aanhoudende koorts niet langer gebruiken dan 3 dagen. Zonder advies arts niet langer gebruiken dan 14 dagen.
Bewaarinstructie Buiten bereik en zicht van kinderen houden in goed afgesloten oorspronkelijke (buiten)verpakking.
Verwijderinstructie Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak
Houdbaarheidinstructie Na opening 12 maanden houdbaar. Niet meer gebruiken na uiterste houdbaarheidsdatum. Te vinden op verpakking en inhoud na 'EXP' staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
Risicowaarschuwing - Het is belangrijk om niet te veel te gebruiken, want dan kan dit geneesmiddel lever- en nierklachten geven. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen. - Vermijd langdurig gebruik bij hoofdpijn, dit kan hoofdpijn veroorzaken. - Niet gebruiken bij slechte nier- of leverfunctie zonder overleg met een arts. - Bij pijn niet langer dan 5 dagen gebruiken of bij koorts niet langer dan 3 dagen gebruiken zonder overleg met een arts. - Bij kinderen jonger dan 4 jaar niet langer dan 2 dagen gebruiken zonder overleg met en arts.
Afleverstatus code AV
Afleverstatus omschrijving Algemene Verkoop
Toedingingsvorm Poeder voor drank met citroensmaak
Te gebruiken bij Te gebruiken bij koorts en pijn bij griep en verkoudheid.
Niet gebruiken bij Niet gebruiken bij overgevoelig voor een van de werkzame stoffen of hulpstoffen in dit geneesmiddel.
Zwangerschap Mag gebruikt worden
Borstvoeding Mag gebruikt worden
Gebruiksbeperking Niet gebruiken bij lever- of nierfunctiestoornissen, tenzij op strikt advies arts. Bij veel en langdurig alcoholgebruik niet meer dan 2 gram paracetamol per dag gebruiken. Niet samen met bepaalde andere geneesmiddelen gebruiken, zie bijsluiter. Bij zwangerschap en borstvoeding zo kort mogelijk gebruiken en in de laagst mogelijke dosering.
Huisarts Als er sprake is van langer dan 2 weken pijnklachten of al langer dan een week griepverschijnselen die niet verbeteren. Bij 3 dagen per week of vaker pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn.
Werkzame stoffen Paracetamol 500 mg , Ascorbinezuur (vitamine C) 50 mg
Document Lees voor gebruik de bijsluiter:
Toepassingsgebied Bij koorts en bij pijn
Hulpstoffen :
Sacharose Dit geneesmiddel bevat sacharose. Indien uw arts u heeft meegedeeld dat u bepaalde suikers niet verdraagt, neem dan contact op met uw arts voordat u dit geneesmiddel inneemt.
Aspartaam (E 951) Dit middel bevat aspartaam, dit is een bron van fenylalanine. Het kan schadelijk zijn als u fenylketonurie (PKU) heeft, een zeldzame erfelijke aandoening waarbij fenylalanine zich ophoopt doordat het lichaam dit niet goed kan omzetten.
Citroenaroma
Citroenzuur (E330)
Ethylcellulose (E462)
Watervrij colloïdaal siliciumdioxide (E551)

Bijsluiter:

Lees voor gebruik van dit geneesmiddel de bijsluiter voor waarschuwingen, bijwerkingen, dosering en duur van het gebruik. Sommige geneesmiddelen kunnen niet in combinatie met andere geneesmiddelen worden gebruikt. Raadpleeg bij twijfel de (huis)arts.

Wil je advies van onze drogist?

Heb je na het lezen van de informatie nog vragen over dit geneesmiddel? Mail dan onze gediplomeerde drogist via [email protected] of bel naar telefoonnummer 088-8000200. Wij zijn bereikbaar op werkdagen van 9:00 tot 17:00 uur. Op zondag is de drogist van 13.00 uur tot 17.00 uur per mail ([email protected]) bereikbaar. We streven ernaar om binnen 2 uur reactie te geven op je vraag. Zolang je vraag niet beantwoord is raden wij je aan de aankoop uit te stellen.

Milieu:

Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of toilet en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag bij de gemeente na wat je met geneesmiddelen moet doen, die niet meer nodig of te gebruiken zijn. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.

Bijwerkingen:

Als je bijwerkingen ervaart van een geneesmiddel die niet in de bijsluiter worden vermeld kun je deze melden bij Bijwerkingencentrum Lareb. Je draagt hiermee bij aan de veiligheid van geneesmiddelen. Meer informatie en het meldingsformulier voor bijwerkingen vind je op de site van Lareb.

Dosering en gebruik

Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar:
Gebruik 1 sachet (= 500 mg paracetamol en 50 mg vitamine C) per 4 uur. Je mag maximaal 6 sachets (=
3000 mg paracetamol en 300 mg vitamine C) per dag gebruiken.
Kinderen
Roter Paracetamol/Vitamine C 500/50 mg is niet geschikt voor kinderen onder de 12 jaar

Aanwijzing voor het gebruik

  • Tussen twee innamen moet minstens 4 uur liggen.
  • Gebruik altijd de laagste effectieve dosering om uw symptomen te verlichten.
  • Bevat paracetamol. Wanneer u te veel paracetamol gebruikt, kan dit uw lever ernstig schaden.
    Gebruik dit geneesmiddel niet als u, al dan niet op medisch voorschrift, andere geneesmiddelen
    gebruikt die paracetamol bevatten ter behandeling van pijn, koorts, symptomen van verkoudheid en
    griep.
  • De aangegeven dosering (maximaal 3000 mg paracetamol per dag) niet overschrijden.
  • Wanneer de symptomen van pijn en/of koorts weer opkomen, kan toediening herhaald worden.
  • Als de pijn langer dan 5 dagen of de koorts langer dan 3 dagen aanhoudt of erger wordt, of als er zich
    andere verschijnselen voordoen, stop dan met het gebruik van Roter Paracetamol/Vitamine C 500/50
    mg en raadpleeg een arts.

Lees voor gebruik de bijsluiter.

Let op! Bij dit product kan een dosering op gewicht van toepassing zijn, kijk dit na in de bijsluiter. Let op de maximale dagdosering

Samenstelling

Bevat 500 mg paracetamol en 50 mg vitamine C per sachet. Hulpstoffen: o.a. aspartaam, saccharose

Productinformatie over Roter Paracetamol Vitamine C 500/50 mg

  • Merk: Roter
  • Ean: 8713304954697
  • Artikel: 1034-344