Zovirax Koortslipcrème Pomp helpt bij de behandeling van een koortslip die wordt veroorzaakt door het herpesvirus. De crème bevat aciclovir, een actief bestanddeel dat het koortslipvirus remt en helpt de symptomen te behandelen, van de eerste tintelingen tot de vorming van blaren.
Zovirax Koortslipcrème versnelt de genezing van de koortslip en verkort de periode van pijn. Voor een optimale werking is het belangrijk om de behandeling zo vroeg mogelijk te starten, bijvoorbeeld bij de eerste tintelingen.
Dit is een geneesmiddel
Lees voor gebruik de bijsluiter. Let op de maximale dagdosering. Voor geneesmiddelen geldt een maximum bestelhoeveelheid van 3 stuks per product. Wij verkopen geen geneesmiddelen aan personen onder de 16 jaar.
Het werkzame bestanddeel is aciclovir. Eén gram crème bevat 50 mg aciclovir.
Andere bestanddelen (hulpstoffen) zijn: propyleenglycol, vaseline, cetostearylalcohol, vloeibare paraffine, poloxameer 407, natriumlaurylsulfaat, glycerol monostearaat, macrogol stearaat 100, dimethicon 20 en gezuiverd water.
Gebruik Zovirax crème altijd precies zoals beschreven in deze bijsluiter of zoals je arts, apotheker of verpleegkundige dat heeft verteld. Twijfel je over het juiste gebruik? Neem dan contact op met je arts, apotheker of verpleegkundige.
Wanneer je merkt dat delen van uw lippen pijnlijk worden, juist gevoelloos zijn, gloeien of jeuken, zijn dit voortekenen van koortsblaasjes. Indien je regelmatig last hebt van koortsblaasjes herken je deze tekenen en kun je de aanval voelen aankomen. Breng dan zo spoedig mogelijk op deze plaatsen Zovirax Koortslip crème aan volgens het voorschrift. De
behandeling kan echter ook in een latere fase worden gestart.
Wijze van toediening
Volwassenen en kinderen:
Breng zodra u klachten krijgt, 5 maal per dag, met tussenpozen van 4 uur, Zovirax Koortslip crème aan. ’s Nachts hoef je geen crème aan te brengen.
Aanbevolen dosering niet overschrijden. Gebruik dit middel niet als je overgevoelig bent voor één van de ingrediënten. Niet gebruiken op slijmvliezen, zoals in de mond, het oog of de vagina. Niet geschikt voor de behandeling van genitale herpes (een soa).
| Kenmerk | Details |
|---|---|
| EAN-code | 5054563030757 |
| Registratienummer | 19078 |
| Productnaam | Zovirax Koortslip |
| Registratiecode | RVG |
| ATC-code | D06BB03 |
| Toediengingsvorm | Creme |
| Netto inhoud | 2 GR |
| GPC-nummer | 10000905 |
| GPC-omschrijving | Koortslip |
| Dosering | 5x per dag, behalve 's nachts |
| Maximale dagdosering | 5x per 24 uur |
| Leeftijd | Vanaf 2 jaar |
| Gebruikersadvies | Breng een beetje crème aan op de vingertop en vanaf de vinger op alle aangedane huid. Probeer contact met de blaasjes te vermijden, anders kan de besmetting zich uitbreiden. Gebruik dit middel minimaal 4 dagen en houdt 4 uur tussen de toedieningen aan. Voor en na gebruik handen wassen. Bij geen verbetering van de klacht binnen 10 dagen, overleg met arts. |
| Bewaarinstructie | Buiten bereik en zicht van kinderen houden in goed afgesloten oorspronkelijke (buiten)verpakking op een droge plaats beneden de 25 °C. |
| Verwijderinstructie | Spoel geneesmiddelen niet door gootsteen of WC en gooi niet in prullenbak. |
| Houdbaarheidinstructie | Na opening van de tube/pomp nog 10 dagen houdbaar. Niet meer gebruiken na uiterste houdbaarheidsdatum. Te vinden op verpakking achter 'EXP' staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum. |
| Afleverstatus code | AV |
| Uitsluitend apotheek of drogist | Algemene Verkoop |
| Te gebruiken bij | Bij de behandeling van een koortslip veroorzaakt door het herpes simplex virus. |
| Gebruiksbeperking | #Niet gebruiken op slijmvliezen, zoals in de mond, het oog of de vagina. #Niet geschikt voor de behandeling van genitale herpes (een soa). |
| Huisarts | #Alle baby's met een koortslip. #Mensen waarbij de plekjes na 14 dagen niet zijn verdwenen. #Mensen waarbij de ontsteking zich uitbreidt of als er pus uit de blaasjes komt. #Mensen die ook blaasjes op andere lichaamsdelen hebben. #Mensen met een verminderde afweer of met eczeem. |
| Niet gebruiken bij | + Overgevoelig voor het werkzame bestanddeel aciclovir, valaciclovir, propyleenglycol of voor een van de overige bestanddelen van de crème. |
| Zwangerschap | Mag gebruikt worden |
| Borstvoeding | Heeft niet de voorkeur, overleg met je arts |
| Toepassingsgebied | Bij koortslip |
| Werkzame stoffen | Aciclovir 50 mg/g |
| Document | Lees voor gebruik de bijsluiter: |
| Hulpstoffen | : |
| Propyleenglycol (E1520) en esters van propyleenglycol, cutaan | Dit middel kan huidirritatie veroorzaken |
| Natriumlaurylsulfaat 7,5 mg/g | Natriumlaurylsulfaat kan plaatselijk huidreacties veroorzaken (zoals een stekend of branderig gevoel) of huidreacties verergeren veroorzaakt door andere producten wanneer deze op hetzelfde gebied worden aangebracht. |
| Vaseline | |
| Cetostearylalcohol | Kan plaatselijk huidreacties veroorzaken |
| Vloeibare paraffine | |
| Poloxameer 188 | |
| Glycerol monostearaat | |
| Macrogolstearaat 100 | |
| Dimethicon 20 | |
| Gezuiverd water |
Lees voor gebruik van dit geneesmiddel de bijsluiter voor waarschuwingen, bijwerkingen, dosering en duur van het gebruik. Sommige geneesmiddelen kunnen niet in combinatie met andere geneesmiddelen worden gebruikt. Raadpleeg bij twijfel de (huis)arts.
Heb je na het lezen van de informatie nog vragen over dit geneesmiddel? Mail dan onze gediplomeerde drogist via [email protected] of bel naar telefoonnummer 088-8000200. Wij zijn bereikbaar op werkdagen van 9:00 tot 17:00 uur. Op zondag is de drogist van 13.00 uur tot 17.00 uur per mail ([email protected]) bereikbaar. We streven ernaar om binnen een halfuur reactie te geven op je vraag. Zolang je vraag niet beantwoord is raden wij je aan de aankoop uit te stellen.
Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of toilet en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag bij de gemeente na wat je met geneesmiddelen moet doen, die niet meer nodig of te gebruiken zijn. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.
Als je bijwerkingen ervaart van een geneesmiddel die niet in de bijsluiter worden vermeld kun je deze melden bij Bijwerkingencentrum Lareb. Je draagt hiermee bij aan de veiligheid van geneesmiddelen. Meer informatie en het meldingsformulier voor bijwerkingen vind je op de site van Lareb.

