Healthypharm Paradon Paracetamol & Propyfenazon & Coffeïne 20 tabletten

Op voorraad
2,89
Healthypharm Paradon tabletten heeft als werkzame stoffen Propyfenazon en paracetamol die werken pijnstillend en koortsverlagend. Propyfenazon werkt ook een beetje ontstekingsremmend. Coffeïne versterkt mogelijk het pijnstillende effect en werkt opwekkend. Het is te gebruiken bij verschillende soorten pijn, hoofdpijn, migraine, griep, verkoudheid, keelpijn, bijholteontsteking, middenoorontsteking, spierpijn, gewrichtspijn en menstruatieklachten.
Let op

Dit is een geneesmiddel:
Lees voor gebruik de bijsluiter. Let op de maximale dagdosering. Voor geneesmiddelen geldt een maximum bestelhoeveelheid van 3 stuks per product. Wij verkopen geen geneesmiddelen aan personen onder de 16 jaar.

Medische informatie

EAN-code 8714632069817
Registratienummer 50761
Productnaam Healthypharm Paradon
Registratiecode RVG
ATC-code N02BE51
Netto inhoud 20 ST
GPC-nummer 10000856
GPC-omschrijving Pijnstiller algemeen
Dosering 1-2
Maximale dagdosering 6
Leeftijd Vanaf 18 jaar
Gebruiksadvies 4 uur tussenpozen aanhouden, innemen met ruime hoeveelheid water
Bewaarinstructie Buiten bereik en zicht van kinderen houden in goed afgesloten oorspronkelijke (buiten)verpakking beneden de 25 °C.
Houdbaarheidinstructie Niet meer gebruiken na uiterste houdbaarheidsdatum. Te vinden op etiket achter 'EXP' staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
Risicowaarschuwing - Dit geneesmiddel kan maagklachten veroorzaken, vooral bij lang gebruik. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen. - Gebruik niet meer dan 5 tabletten per dag zonder met een arts te overleggen. - Voor gebruik met arts overleggen bij: hart- of vaatziekten, maag- of darmaandoeningen of verhoogd risico hierop, bij slechte nierfunctie, astma, zwangerschap, psoriasis, gebruik andere medicijnen of een leeftijd ouder dan 70 jaar.
Afleverstatus code UAD
Afleverstatus omschrijving Uitsluitend apotheek of drogist
Toedingingsvorm Tablet
Te gebruiken bij Ter verlichting bij hoofdpijn, koorts en pijn bij griep en verkoudheid of na vaccinatie, kiespijn, zenuwpijn, spit, spierpijn of menstruatiepijn.
Niet gebruiken bij Niet gebruiken bij allergie voor één van de stoffen in dit geneesmiddel. Overgevoelig voor afgeleide middelen van pyrazolinon, afwijkingen bloedbeeld, ernstig hartfalen, maagzweer. Maagdarmbloeding gehad door gebruik bepaalde pijnstillers (NSAID's). Tijdens de laatste 3 maanden van de zwangerschap.
Zwangerschap Mag NIET gebruikt worden, tenzij op strikt advies arts
Borstvoeding Mag NIET gebruikt worden
Gebruiksbeperking Schadelijk bij overmatig alcoholgebruik. Niet langer dan 14 dagen gebruiken.
Huisarts Als er sprake is van langer dan twee weken pijnklachten of al langer dan een week griepverschijnselen die niet verbeteren. Bij drie dagen per week of vaker pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn. Bij gebruik van een NSAID en last krijgt van de maag of donkerzwarte ontlasting.
Werkzame stoffen Coffeïne 50 mg , Paracetamol 250 mg , Propyfenazon 150 mg
Document Bijsluiter
Toepassingsgebied Ontstekingsremmend, koortsverlagend en pijnstillend.

Bijsluiter:

Lees voor gebruik van dit geneesmiddel de bijsluiter voor waarschuwingen, bijwerkingen, dosering en duur van het gebruik. Sommige geneesmiddelen kunnen niet in combinatie met andere geneesmiddelen worden gebruikt. Raadpleeg bij twijfel de (huis)arts.

Wil je advies van onze drogist?

Heb je na het lezen van de informatie nog vragen over dit geneesmiddel? Mail dan onze gediplomeerde drogist via [email protected] of bel naar telefoonnummer 088-8000200. Wij zijn bereikbaar op werkdagen van 9:00 tot 17:00 uur. Op zondag is de drogist van 13.00 uur tot 17.00 uur per mail ([email protected]) bereikbaar. We streven ernaar om binnen een halfuur reactie te geven op je vraag. Zolang je vraag niet beantwoord is raden wij je aan de aankoop uit te stellen.

Milieu:

Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of toilet en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag bij de gemeente na wat je met geneesmiddelen moet doen, die niet meer nodig of te gebruiken zijn. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.

Bijwerkingen:

Als je bijwerkingen ervaart van een geneesmiddel die niet in de bijsluiter worden vermeld kun je deze melden bij Bijwerkingencentrum Lareb. Je draagt hiermee bij aan de veiligheid van geneesmiddelen. Meer informatie en het meldingsformulier voor bijwerkingen vind je op de site van Lareb.

Andere bestanddelen (hulpstoffen) zijn: aardappelzetmeel, microkristallijne cellulose (E460), polyvidon (E1201), talk (E553b), colloïdaal watervrij siliciumdioxide (E551), magnesiumstearaat (E470b), gezuiverd water. Pijn: Pijn bestaat in verschillende vormen. Pijn kan komen door een beschadiging in uw lichaam of als iets niet werkt zoals het hoort. De zenuwen in het beschadigde lichaamsdeel geven een seintje naar uw hersenen en u voelt pijn. Soms heeft pijn geen duidelijke oorzaak en weten we niet waar de pijn vandaan komt. Behandeling: In de meeste gevallen is een medicijn met alleen paracetamol de veiligste manier om pijn te bestrijden. Het is te gebruiken bij veel soorten pijn, zoals kiespijn, hernia, rugpijn en pijn door verwondingen, operaties of ziekte. Propyfenazon/paracetamol/coffeïne (PPC) geeft meer kans op bijwerkingen dan paracetamol. Bovendien werkt het niet beter tegen pijn. Daarom raden artsen het gebruik van PPC tabletten af als het een milde pijn betreft. Werking: Dit medicijn verhindert dat het pijnsignaal aan de hersenen wordt doorgegeven. Binnen een half uur na inname merkt u dat de pijn afneemt. Dit effect houdt 3 tot 6 uur aan. Hoe gebruik ik dit product? Lees voor de juiste dosering de bijsluiter of volg het advies van uw arts op. Tabletten:Neem de tabletten in met een glas water. Poeders: Los de poeder op in een glas leidingwater, omroeren en direct opdrinken. Doe nogmaals water in het glas om ook de resten in te nemen. Dit product kent risico's, bijwerkingen en contra-indicaties. Lees voor gebruik van dit product de bijsluiter om te kijken of dit voor u van toepassing is. Heeft dit medicijn een wisselwerking met andere medicijnen? Dit medicijn heeft wisselwerkingen met andere medicijnen. In de tekst hieronder staan alleen de werkzame stoffen van deze medicijnen, dus niet de merknamen. Of uw medicijn een van die werkzame stoffen bevat, kunt u nagaan in uw bijsluiter onder het kopje 'samenstelling'. Een pijnstiller met alleen paracetamol, dus zonder propyfenazon,  kunt u in onderstaande gevallen wel gebruiken. De medicijnen waarmee de belangrijkste wisselwerkingen optreden, zijn de volgende. Andere pijnstillers, zoals ontstekingsremmende pijnstillers (deze worden ook wel NSAID's genoemd) of pijnstillers met paracetamol. Als u beide pijnstillers tegelijkertijd gebruikt, verdubbelt u de kans op bijwerkingen, zoals maagdarmklachten en leverbeschadiging. De namen van andere ontstekingsremmende pijnstillers zijn aceclofenac, acetylsalicylzuur, carbasalaatcalcium, celecoxib, dexketoprofen,dexibuprofen, diclofenac, etoricoxib, fenylbutazon, flurbiprofen, ibuprofen, indometacine, ketoprofen, meloxicam, nabumeton, naproxen, parecoxib, piroxicam, propyfenazon, sulindac en tiaprofeenzuur. Gebruik deze pijnstillers dus niet tegelijkertijd met PPC tabletten. De antistollingsmiddelen acenocoumarol, fenprocoumon, acetylsalicylzuur en carbasalaatcalcium. Bij de combinatie heeft u meer kans op bijwerkingen op de maag of zelfs een maagbloeding. Meestal zal de arts u een maagbeschermer voorschrijven om deze maagklachten te voorkomen. Wees extra alert op het effect op uw maag en raadpleeg uw arts bij maagklachten. Ook kan de propyfenazon in dit medicijn soms de werking van het antistollingsmiddel versterken. Vertel bij uw volgend bezoek aan de trombosedienst dat u deze pijnstiller gebruikt of heeft gebruikt. De antistollingsmedicijnen apixaban, dabigatran en rivaroxaban. Deze medicijnen verhogen de kans op bloedingen in maag en darmen. Gebruik daarom liever een pijnstiller met alleen paracetamol. Die heeft dat nadeel niet. Moet u toch een antistollingsmedicijn samen met dit medicijn gebruiken? Wees dan extra alert. Raadpleeg uw arts bij maagklachten. Meestal adviseert de arts u een maagbeschermer te slikken om maagklachten te voorkomen. Overleg met uw arts of dat bij u nodig is. Plasmiddelen (chloortalidon, chloorthiazide, clopamide, epitizide, hydrochloorthiazide, indapamide, bumetanide, furosemide, amiloride, eplerenon, spironolacton en triamtereen). Medicijnen van de groep ACE-remmers en Angiotensine-II-blokkers, gebruikt bij hoge bloeddruk en hartfalen. De propyfenazon in dit medicijn kan de werking van deze medicijnen verminderen. Gebruik deze pijnstiller daarom alleen kortdurend (dus maximaal een paar dagen). Een pijnstiller met alleen paracetamol kunt u wel veilig langer gebruiken. Gebruikt u een van deze medicijnen tegen hartfalen en gaat u nu de pijnstiller gebruiken? Uw klachten door hartfalen kunnen verergeren. Merkt u dat uw enkels of voeten dikker worden, of bent u sneller kortademig? Stop dan meteen met het gebruik en neem contact op met uw arts. Bètablokkers, zoals acebutolol, atenolol, betaxolol, bisoprolol, carvedilol, celiprolol, metoprolol, oxprenolol, pindolol en propranolol. De werking van deze medicijnen tegen hoge bloeddruk of hartfalen kan verminderen door het gebruik van deze pijnstiller. Gebruik deze pijnstiller daarom alleen kortdurend (dus maximaal een paar dagen). Een pijnstiller met alleen paracetamol kunt u wel veilig langer gebruiken. Gebruikt u de bètablokker tegen hartfalen? Uw klachten kunnen verergeren of terugkomen. Neem contact op met uw arts als u weer dikke voeten of enkels krijgt of als  u weer sneller kortademig wordt. Stop dan meteen met het gebruik en neem contact op met uw arts. Bepaalde medicijnen tegen depressiviteit, namelijk citalopram, duloxetine, escitalopram, fluoxetine, fluvoxamine, paroxetine, sertraline, trazodon en venlafaxine, en bijnierschorshormonen (corticosteroïden) betamethason, budesonide, cortison, dexamethason, fludrocortison, hydrocortison, methylprednisolon, prednisolon, prednison en triamcinolon. Dit geldt alleen als u deze medicijnen inneemt of geïnjecteerd krijgt. Als u deze medicijnen gebruikt, heeft u meer kans dat de propyfenazon in de pijnstiller bijwerkingen op de maag veroorzaakt. Wees daar extra alert op en raadpleeg uw arts bij maagklachten. Meestal adviseert de arts u om ook een maagbeschermer te gebruiken, zodat u maagklachten voorkomt. Overleg met uw arts of dat bij u nodig is. Lithium, een medicijn tegen manische depressiviteit. De propyfenazon in deze pijnstiller  kan de bijwerkingen van lithium versterken. Gebruik deze pijnstiller daarom alleen kortdurend (dus af en toe een tablet of poeder en niet vaker dan eens in de paar weken). Een pijnstiller met alleen paracetamol kunt u wel veilig langer gebruiken. Waarschuw meteen uw arts als u last krijgt van bijwerkingen van lithium, zoals maagdarmklachten, trillen, spierzwakte, spiertrekkingen, duizeligheid, slaperigheid, sufheid, verwardheid, verminderde concentratie, moeite met lopen  en spreken, en epileptische aanvallen. Zorg er bij warm weer voor dat u voldoende drinkt. Methotrexaat. Dit wordt gebruikt bij ontstekingsziekten, zoals reuma of psoriasis, maar ook bij kanker. De propyfenazon in deze pijnstiller kan de bijwerkingen van methotrexaat versterken. Gebruik deze pijnstiller daarom niet. Een pijnstiller met alleen paracetamol kunt u wel veilig gebruiken. Het afweeronderdrukkende medicijn ciclosporine. De combinatie kan schadelijk zijn voor de nieren. Gebruik de pijnstiller niet langer dan drie dagen achter elkaar. Twijfelt u eraan of een van de bovenstaande wisselwerkingen voor u van belang is? Neem dan contact op met uw apotheker of arts. Kan ik dit medicijn gebruiken als ik zwanger ben, wil worden of borstvoeding geef? Zwangerschap: Bent u zwanger? Overleg eerst met uw arts voordat u dit medicijn gebruikt. Gebruik dit medicijn NIET vanaf de zevende maand van de zwangerschap, want dan is de kans op bijwerkingen bij de baby te groot. Overleg met uw arts als u tijdens de eerste zes maanden van de zwangerschap dit medicijn wilt gebruiken. Mogelijk kunt u (tijdelijk) overstappen op een pijnstiller met alleen paracetamol of een andere pijnstiller waarvan meer bekend is over de veiligheid. Bovendien zal de arts een zo laag mogelijke dosering adviseren, voor een zo kort mogelijke periode. U heeft door dit medicijn iets meer kans op een miskraam of aangeboren afwijkingen bij de baby. De kans hierop is zeer klein, maar neemt toe bij een hogere dosering en bij langduriger gebruik. Als u dit medicijn gebruikt, heeft u bovendien iets minder kans om zwanger te worden. Borstvoeding: Gebruik dit medicijn NIET als u borstvoeding geeft of stop de borstvoeding. Het is niet bekend of dit medicijn in de moedermelk terechtkomt en of het schadelijk is voor de baby. Wilt u borstvoeding geven, overleg dan met uw arts of apotheker. Mogelijk kan de arts u (tijdelijk) een ander medicijn voorschrijven, waarvan wel bekend is dat u het veilig kunt gebruiken.

Productinformatie over Healthypharm Paradon Paracetamol & Propyfenazon & Coffeïne

Healthypharm Paradon Paracetamol & Propyfenazon & Coffeïne 20 tabletten

2,89
Op voorraad