Leidapharm Paracetamol 500 mg Ovaal 20 tabletten

Op voorraad
0,99

Als je moeite hebt om tabletten te slikken

Veel mensen die moeite hebben om de ronde paracetamol tabletten in te nemen vinden het prettiger om een ovale tablet te slikken. Leidapharm Paracetamol 500 mg ovaal behoort tot de groep van de zogenaamde pijnstillende en koortsverlagende geneesmiddelen. Leidapharm Paracetamol 500 mg ovaal wordt gebruikt bij:

  • Hoofdpijn;
  • Koorts en pijn bij griep en verkoudheid;
  • Pijn na vaccinatie;
  • Menstruatiepijn;
  • Spierpijn;
  • Kiespijn;
  • Andere soorten pijn.
Let op

Dit is een geneesmiddel:
Lees voor gebruik de bijsluiter. Let op de maximale dagdosering. Voor geneesmiddelen geldt een maximum bestelhoeveelheid van 3 stuks per product. Wij verkopen geen geneesmiddelen aan personen onder de 16 jaar.

Medische informatie

EAN-code 8712755213049
Registratienummer 114314
Productnaam Leidapharm Paracetamol 500 mg ovaal
Registratiecode RVG
ATC-code N02BE01
Netto inhoud 20 ST
GPC-nummer 10000856
GPC-omschrijving Pijnstiller algemeen
Dosering 0,5-2 afhankelijk leeftijd
Maximale dagdosering 1,5-6 tabletten, afhankelijk leeftijd
Leeftijd Vanaf 4 jaar
Gebruiksadvies Minste toedieningen per etmaal voor jongste kinderen in leeftijdsgroep, innemen met ruime hoeveelheid water, 4 uur tussenpozen aanhouden. Bij verergering klachten of bij aanhoudende pijn niet langer gebruiken dan 5 dagen, bij aanhoudende koorts niet langer gebruiken dan 3 dagen. Zonder advies arts niet langer gebruiken dan 14 dagen.
Bewaarinstructie Buiten bereik en zicht van kinderen houden in goed afgesloten oorspronkelijke (buiten)verpakking beneden de 25 °C.
Verwijderinstructie Spoel geneesmiddelen niet door gootsteen of WC en gooi niet in prullenbak.
Houdbaarheidinstructie Niet meer gebruiken na uiterste houdbaarheidsdatum. Te vinden op etiket achter 'EXP' staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
Risicowaarschuwing - Het is belangrijk om niet te veel te gebruiken, want dan kan dit geneesmiddel lever- en nierklachten geven. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen. - Vermijd langdurig gebruik bij hoofdpijn, dit kan hoofdpijn veroorzaken. - Niet gebruiken bij slechte nier- of leverfunctie zonder overleg met een arts. - Bij pijn niet langer dan 5 dagen gebruiken of bij koorts niet langer dan 3 dagen gebruiken zonder overleg met een arts. - Bij kinderen jonger dan 4 jaar niet langer dan 2 dagen gebruiken zonder overleg met en arts.
Afleverstatus code AV
Afleverstatus omschrijving Algemene Verkoop
Toedingingsvorm Tablet
Te gebruiken bij Te gebruiken bij hoofdpijn, koorts en pijn bij griep en verkoudheid, koorts en pijn na vaccinatie, kiespijn, zenuwpijn, spit, spierpijn, menstruatiepijn.
Niet gebruiken bij Overgevoelig voor een van de werkzame bestanddelen of hulpstoffen in dit geneesmiddel.
Zwangerschap Mogelijk, zie bijsluiter
Borstvoeding Mogelijk, zie bijsluiter
Gebruiksbeperking Lever- of nierstoornissen, syndroom van Gilbert, Glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie, hemolytische anemie, uitdroging, chronische ondervoeding, astma met allergie voor aspirine. Niet in combinatie met alcohol of bepaalde andere geneesmiddelen.
Huisarts Als er sprake is van langer dan twee weken pijnklachten of al langer dan een week griepverschijnselen die niet verbeteren. Bij drie dagen per week of vaker pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn. Bij gebruik van meer dan 5 tabletten paracetamol per dag, gedurende meer dan 2 weken.
Werkzame stoffen Paracetamol 500 mg
Document Bijsluiter
Toepassingsgebied Bij koorts en bij pijn

Bijsluiter:

Lees voor gebruik van dit geneesmiddel de bijsluiter voor waarschuwingen, bijwerkingen, dosering en duur van het gebruik. Sommige geneesmiddelen kunnen niet in combinatie met andere geneesmiddelen worden gebruikt. Raadpleeg bij twijfel de (huis)arts.

Wil je advies van onze drogist?

Heb je na het lezen van de informatie nog vragen over dit geneesmiddel? Mail dan onze gediplomeerde drogist via [email protected] of bel naar telefoonnummer 088-8000200. Wij zijn bereikbaar op werkdagen van 9:00 tot 17:00 uur. Op zondag is de drogist van 13.00 uur tot 17.00 uur per mail ([email protected]) bereikbaar. We streven ernaar om binnen 2 uur reactie te geven op je vraag. Zolang je vraag niet beantwoord is raden wij je aan de aankoop uit te stellen.

Milieu:

Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of toilet en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag bij de gemeente na wat je met geneesmiddelen moet doen, die niet meer nodig of te gebruiken zijn. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.

Bijwerkingen:

Als je bijwerkingen ervaart van een geneesmiddel die niet in de bijsluiter worden vermeld kun je deze melden bij Bijwerkingencentrum Lareb. Je draagt hiermee bij aan de veiligheid van geneesmiddelen. Meer informatie en het meldingsformulier voor bijwerkingen vind je op de site van Lareb.

Wanneer moet u extra voorzichtig zijn met dit geneesmiddel? Er zijn diverse situaties waarbij u extra voorzichtig moet zijn met het gerbruik. Raadpleeg hiervoor de bijsluiter. Gebruik Gebruik dit geneesmiddel altijd precies zoals beschreven in deze bijsluiter of zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker. Wijze van inname De tabletten moeten met een ruime hoeveelheid water (half glas) ingenomen worden. De aanbevolen dosering is: Kinderen van 4 tot 6 jaar: een halve (½) tablet van 500 mg 3-4 maal per dag. Kinderen van 6 tot 9 jaar: een halve (½) tablet van 500 mg 4-6 maal per dag. Kinderen van 9 tot 12 jaar: één tablet van 500 mg 3-4 maal per dag. Kinderen van 12 tot 15 jaar: één tablet van 500 mg 4-6 maal per dag. Volwassenen: één of 2 tabletten van 500 mg per keer, maximaal 6 tabletten per dag. De lagere toedieningsfrequentie is bedoeld voor de jongste kinderen in de betreffende leeftijdscategorie.

  • Dit middel is niet geschikt voor kinderen jonger dan 4 jaar. Voor jongeren kinderen heeft Leidapharm pijnstillers speciaal voor jonge kinderen.
  • Tussen twee innamen dient minstens 4 uur te liggen
  • Niet gebruiken in combinatie met andere paracetamol bevattende producten
  • De aangegeven dosering niet overschrijden
  • Wanneer de symptomen van pijn en/of koorts weer opkomen, kan toediening herhaald worden volgens aangegeven doseringsschema
  • Als de pijn langer dan 5 dagen of de koorts langer dan 3 dagen aanhoudt of erger, of als er zich andere verschijnselen voordoen, dient de behandeling te worden gestopt en een arts te worden geraadpleegd.

Lees voorafgaand aan het gebruik de bijsluiter.

Productinformatie over Leidapharm Paracetamol 500 mg Ovaal

  • Merk: Leidapharm
  • Ean: 8712755213049
  • Artikel: 978-448