Leidapharm Paracetamol 240 mg 10 zetpillen

Op voorraad
1,50
  • Gratis bezorging vanaf 35,- *
  • Vandaag besteld, maandag in huis
  • Bestel nu, betaal later
  • Binnen 30 dagen gratis retourneren

Bij koorts en bij pijn

Paracetamol zetpil voor kinderen van 1 t/m 6 jaar. Paracetamol werkt pijnstillend en koortsverlagend. Het is te gebruiken bij verschillende soorten milde tot matige pijn, hoofdpijn, migraine, koorts, griep, verkoudheid, keelpijn, bijholteontsteking, middenoorontsteking, spierpijn, gewrichtspijn en menstruatieklachten (als personen ouder dan 6 jaar dit product gebruiken).

Voor gebruik de bijsluiter lezen

Let op

Dit is een geneesmiddel:
Lees voor gebruik de bijsluiter. Voor geneesmiddelen geldt een maximum bestelhoeveelheid van 3 stuks per product. Wij verkopen geen geneesmiddelen aan personen onder de 16 jaar.

CDB logo

Medische informatie

GTIN 8712755009499
Extra handel artikel aanduiding waarde 57798
Product naam LEIDAPHARM PARACETAMOL 240MG
Registratiecode RVG
GPC Pijnstiller algemeen
Aanbevolen dosering 1
Maximale dosering 2-4, afhankelijk leeftijd
Leeftijd Vanaf 1 jaar
Gebruiks advies Met puntzijde voorop anaal inbrengen, bevochtigen zetpil bevordert inglijden, 6 uur tussenpozen aanhouden
Bewaar advies Buiten bereik en zicht van kinderen houden in goed afgesloten oorspronkelijke (buiten)verpakking beneden de 25 °C.
Advies voor weggooien Spoel geneesmiddelen niet door gootsteen of WC en gooi niet in prullenbak.
Bijwerkingen en waarschuwingen De maximale dagdosering niet overschrijden.
Verkoopsvoorwaarden Algemene Verkoop
Afleverstatus AV
Toedingingsvorm Zetpil
Gebruiksindicatie Ter verlichting bij hoofdpijn, koorts en pijn bij griep en verkoudheid of na vaccinatie, kiespijn, zenuwpijn, spit, spierpijn of menstruatiepijn.
Contra-Gebruiksindicatie Overgevoelig voor een van de stoffen in dit geneesmiddel.
Gebruik tijdens zwangerschap NVT
Gebruik tijdens borstvoeding NVT
Gebruiksbeperking Lever- of nierstoornissen, syndroom van Gilbert, Glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie, hemolytische anemie, uitdroging, chronische ondervoeding, astmatisch zijn met allergie voor aspirine. Niet i.c.m. bepaalde andere geneesmiddelen. Bij pijn niet langer gebruiken dan 5 dagen, bij koorts niet langer gebruiken dan 3 dagen.
Huisarts bezoeken Als er sprake is van langer dan twee weken pijnklachten of al langer dan een week griepverschijnselen die niet verbeteren. Bij drie dagen per week of vaker pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn.
Ingrediënten Paracetamol 240 mg
Documenten Bijsluiter
Toepassen bij Bij koorts en bij pijn

Bijsluiter:

Lees voor gebruik van dit geneesmiddel de bijsluiter voor waarschuwingen, bijwerkingen, dosering en duur van het gebruik. Sommige geneesmiddelen kunnen niet in combinatie met andere geneesmiddelen worden gebruikt. Raadpleeg bij twijfel de (huis)arts.

Wil je advies van onze drogist?

Heb je na het lezen van de informatie nog vragen over dit geneesmiddel? Mail dan onze gediplomeerde drogist via drogist@plein.nl of bel naar telefoonnummer 088-8000200. Wij zijn bereikbaar op werkdagen van 9:00 tot 17:00 uur. Wij adviseren niet verder te gaan met de bestelling van dit geneesmiddel wanneer je nog geen antwoord hebt op je vragen.

Milieu:

Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of toilet en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag bij de gemeente na wat je met geneesmiddelen moet doen, die niet meer nodig of te gebruiken zijn. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.

Dosering:

  • Kinderen in de leeftijd van 3 maanden tot 1 jaar (5,5 - 10 kg): 120 mg 2 tot 3 keer per dag
  • Kinderen in de leeftijd van 1 - 2 jaar (10 - 12,5 kg): 240 mg 2 tot 3 keer per dag
  • Kinderen in de leeftijd van 2 - 4 jaar (12,5 - 17 kg): 240 mg 3 keer per dag
  • Kinderen in de leeftijd van 4 - 6 jaar (17 - 22 kg): 240 mg 4 keer per dag
  • Kinderen in de leeftijd van 6 - 9 jaar (22 - 30 kg): 500 mg 2 tot 3 keer per dag
  • Kinderen in de leeftijd van 9 - 12 jaar (30 - 40 kg): 500 mg 3 keer per dag
  • Kinderen in de leeftijd van 12 - 15 jaar (40 - 55 kg): 1000 mg 2 tot 3 keer per dag
  • Volwassenen: 500 mg , meerdere keren per dag bij het weer opkomen van de verschijnselen (koorts en pijn). De dagdosering is maximaal 4000 mg per dag.
Breng de zetpil in de anus in. Dit kan zowel met de puntige als met de stompe kant naar voren, afhankelijk van wat het makkelijkst gaat. Laat je kind voorover buigen of liggen met opgetrokken knieën. Druk de zetpil met een vinger voorzichtig naar binnen. Knijp de billen even tegen elkaar, zodat de zetpil op zijn plaats blijft zitten. Gebruik deze zetpillen niet langer dan twee dagen achter elkaar. Houden de klachten aan, neem dan contact op met je huisarts of apotheek. Wanneer niet gebruiken?Overgevoeligheid of allergie voor dit medicijn of voor een of meer van de bestanddelen.

Bijwerkingen kinderparacetamol:

  • Bloedbeeld-veranderingen
  • Huidreacties (allergische)
  • Leverbeschadiging, na hoeveelheden van 6 gram of meer per keer of chronisch gebruik van 3-4 g per dag.
  • Nierontsteking (= nefritis), na langdurig gebruik
  • Overgevoeligheid voor dit middel of andere middelen die paracetamol als werkzame stof bevatten

Algemene informatie over bijwerkingen:

Vaak is er maar een kleine kans op bijwerkingen. Als er tijdens het gebruik van dit medicijn effecten optreden die u niet kent, verwacht of vreemd vindt, kan dat wijzen op: (1) een bijwerking van dit medicijn (2) wisselwerking van dit medicijn met een ander medicijn, voedsel of drank (3) overgevoeligheid voor dit medicijn (4) een allergische reactie op dit medicijn. De kans op bijwerkingen wordt gewoonlijk groter bij hogere doseringen. Gebruik daarom niet meer van dit medicijn dan op het etiket of in de bijsluiter staat voorgeschreven. Lees de bijsluiter in de verpakking voor meer informatie over de mogelijke bijwerkingen van dit medicijn.
De Paracetamolzetpil is te koop in de volgende sterktes:
  • 120mg voor kinderen van 3 maanden tot 1 jaar
  • 240 mg voor kinderen van 1 tot 6 jaar
  • 500 mg voor kinderen van 6 tot 12 jaar
  • 1000 mg voor tieners vanaf 12 jaar en volwassenen.
Wisselwerkingen met andere middelen:
Het is mogelijk dat kinderparacetamol een invloed heeft op onder andere:
  • Actieve kool (o.a. Norit®)
  • Alcohol
  • Bloedstolling-remmende medicijnen (= orale anti-coagulantia = 'bloedverdunners' = 'trombose-middelen'
  • Colestyramine (= Questran®)
  • Zidovudine (= Retrovir AZT®)
Overdosering:
Mogelijke verschijnselen na overdosering (o.a.)
  • Verminderde eetlust (anorexie)
  • misselijkheid, braken, ziek gevoel (malaise)
  • leverbeschadiging met o.a. geelzucht (= icterus).
Bij langdurig gebruik van paracetamol kan de paracetamol hoofdpijn veroorzaken. Algemene informatie over overdosering: Blijf kalm, stop het gebruik en bel zo snel mogelijk uw (huis)arts of het dichtst bijzijnde ziekenhuis wanneer sprake is van overdosering of wanneer overdosering wordt vermoed. Hou de bijsluiter of verpakking van het betreffende medicijn bij de hand als u belt. Neem die ook mee als u naar een (huis)arts, ziekenhuis of polikliniek gaat. Lees ook de bijsluiter in de verpakking over de mogelijke verschijnselen en de wijze van handelen bij overdosering. Overige informatie:
  • Zwangerschap (bij gebruik door personen ouder dan 12 jaar): De werkzame stof passeert de placenta en komt zo in de nog ongeboren vrucht terecht. Kortdurende gebruik tijdens de zwangerschap lijkt echter relatief veilig te zijn. Raadpleeg voor gebruik uw huisarts of verloskundige.
  • Borstvoeding( bij gebruik door personen ouder dan 12 jaar): Dit middel gaat over in de moedermelk. Gebruik tijdens de periode van borstvoeding lijkt relatief veilig te zijn. Raadpleeg voor gebruik uw huisarts, concultatiebureau of verloskundige.
  • Verkeer, werk en sport: Dit medicijn heeft voor zover bekend bij gebruik volgens voorschrift geen invloed op het reactie-, concentratie- en gezichtsvermogen.

Productinformatie over Leidapharm Paracetamol 240 mg

  • Merk: Leidapharm
  • Ean: 8712755009499
  • Artikel: 732-402

Reviews Schrijf jouw review

Er zijn nog geen reviews geschreven. Schrijf als eerste een review.
1,50
Op voorraad
  • Gratis bezorging vanaf 35,- *
  • Vandaag besteld, maandag in huis
  • Bestel nu, betaal later
  • Binnen 30 dagen gratis retourneren

Reviews Schrijf jouw review

Er zijn nog geen reviews geschreven. Schrijf als eerste een review.