Spidifen 400 24 filomhulde tabletten

Op voorraad
6,11
  • Gratis bezorging vanaf 35,- *
  • Vandaag besteld, morgen in huis
  • Bestel nu, betaal later
  • Binnen 30 dagen gratis retourneren

SPIDIFEN® 400 mg, FILMOMHULDE TABLETTEN werkt pijnstillend, koortsverlagend en ontstekingsremmend. Spidifen werkt 2x sneller dan gewone ibuprofen tabletten.

Let op

Dit is een geneesmiddel:
Er geldt een maximum bestelhoeveelheid van 3 stuks per product. Wij verkopen geen geneesmiddelen aan personen onder de 16 jaar.

CDB logo

Medische informatie

GTIN 8717056280103
Extra handel artikel aanduiding waarde 25385
Product naam SPIDIFEN 400 TABLET
Registratiecode RVG
Aanbevolen dosering 1
Maximale dosering 3
Leeftijd Vanaf 12 jaar
Gebruiks advies Met water innemen
Bewaar advies Buiten het bereik en zicht van kinderen bewaren. Dit middel heeft geen speciale bewaarcondities.
Advies voor weggooien Spoel geneesmiddelen niet door gootsteen of WC en gooi niet in prullenbak.
Bijwerkingen en waarschuwingen Voor gebruik met arts overleggen bij: hart- of vaatziekten, maag- of darmaandoeningen of verhoogd risico hierop, bij slechte nierfunctie, astma, zwangerschap, psoriasis, gebruik andere medicijnen of bij een leeftijd ouder dan 70 jaar.
Verkoopsvoorwaarden Uitsluitend apotheek of drogist
Afleverstatus UAD
Toedingingsvorm Tablet
Gebruiksindicatie Ter verlichting van pijn bij kiespijn, hoofdpijn, koorts en menstruatiepijn zonder aanwijsbare oorzaak
Contra-Gebruiksindicatie Niet gebruiken bij overgevoeligheid andere pijnstillers zoals NSAID's, zweren of bloedingen aan het maagdarmkanaal, andere bloedingen of neiging tot bloeding of ernstig hartfalen, lever- of nierfunctiestoornissen. Niet gebruiken tijdens laatste 3 maanden van de zwangerschap.
Gebruik tijdens zwangerschap Overleg arts, gebruik eerste 6 maanden
Gebruik tijdens borstvoeding Ja, korte tijd
Gebruiksbeperking Bij intolerantie van bepaalde suikers en natrium beperkt dieet. Niet samen met bepaalde (recept)geneesmiddelen gebruiken, zie bijsluiter. Niet langer gebruiken dan 7 dagen.
Huisarts bezoeken Als er sprake is van langer dan twee weken pijnklachten of al langer dan een week griepverschijnselen die niet verbeteren. Bij drie dagen per week of vaker pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn. Bij gebruik van een NSAID en last krijgt van de maag of donkerzwarte ontlasting.
Ingrediënten Ibuprofen 400 mg
Documenten Bijsluiter
Toepassen bij Ontstekingsremmend, koortsverlagend en pijnstillend.

Bijsluiter:

Lees voor gebruik van dit geneesmiddel de bijsluiter voor waarschuwingen, bijwerkingen, dosering en duur van het gebruik. Sommige geneesmiddelen kunnen niet in combinatie met andere geneesmiddelen worden gebruikt. Raadpleeg bij twijfel de (huis)arts.

Wil je advies van onze drogist?

Heb je na het lezen van de informatie nog vragen over dit geneesmiddel? Mail dan onze gediplomeerde drogist via drogist@plein.nl of bel naar telefoonnummer 088-8000200. Wij zijn bereikbaar op werkdagen van 9:00 tot 17:00 uur. Wij adviseren niet verder te gaan met de bestelling van dit geneesmiddel wanneer je nog geen antwoord hebt op je vragen.

Milieu:

Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of toilet en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag bij de gemeente na wat je met geneesmiddelen moet doen, die niet meer nodig of te gebruiken zijn. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.

Introductie: Ibuprofen is een ontstekingsremmende pijnstiller. Dit soort pijnstillers wordt ook wel NSAID genoemd. Het werkt pijnstillend, ontstekingsremmend en koortsverlagend. Het is te gebruiken bij pijn waarbij ook sprake is van een ontsteking, zoals bij gewrichtspijn, reumatoïde artritis, ziekte van Bechterew en jicht. Bovendien bij migraine, hoofdpijn en menstruatieklachten, zoals abnormaal vaginaal bloedverlies. Het wordt soms ook gebruikt bij artrose (versleten gewrichten), spierpijn en klachten door griep of verkoudheid. Gebruik: Voor wie? Kinderen en volwassenen boven de 12 jaar Hoe neem je ze in? Tabletten of dragees. Innemen met een half glas water. Wanneer? Als u snel effect wilt op een lege maag innemen. Heeft u snel last van uw maag of gebruikt u dit medicijn continu, neem het dan tijdens of na het eten in of neem uit voorzorg ook een maagbeschermer. U vermindert hierdoor de bijwerkingen op de maag. Bij zetpillen maakt dit niet uit.

  • Bij chronische pijnklachten is het belangrijk dit medicijn consequent in te nemen. Dan houdt u de pijn het beste onder controle.
  • Bij ochtendstijfheid door reuma: neem voor de nacht een tablet met vertraagde afgifte of een zetpil.
  • Jichtaanvallen. Als u dit medicijn gebruikt tegelijk met medicijnen die jichtaanvallen moeten voorkomen. Begin tegelijk met beide soorten medicijnen.
  • Migraine. Neem dit medicijn meteen in als u een migraine-aanval voelt opkomen. Het heeft dan het meeste effect.
  • Als je lichte tot matige pijn hebt die zonder ontsteking of krampende pijn gepaard gaat, overweeg dan of een paracetamol niet afdoende is. Paracetamol kent minder bijwerkingen dan Ibuprofen.
Hoe lang?
  • Pijn, zoals gewrichtspijn. Neem contact op met uw arts als deze pijnstiller na twee weken nog altijd onvoldoende effect heeft. Mogelijk is een andere pijnstiller voor u beter geschikt. Heeft u dit medicijn enkele weken gebruikt en nog altijd veel last van uw gewrichten? Neem dan contact op met uw arts.
  • Chronische gewrichtsontstekingen, zoals reumatoïde artritis en de ziekte van Bechterew. Het duurt zeker enkele dagen tot een week voor de ontsteking vermindert. Bij reumatoïde artritis schrijven artsen dit medicijn meestal voor als de reumamedicijnen nog aan moeten slaan of gedurende periodes dat de ziekte verergert.
  • Kortdurende gewrichtsontstekingen. Bij gewrichtsontstekingen zoals slijmbeursontsteking en peesontstekingen moet u dit medicijn meestal enkele dagen gebruiken voorde ontsteking is genezen. Dit merkt u aan een afname van de roodheid, pijn en zwelling.
  • Artrose. Gebruik dit medicijn niet langer dan twee weken achter elkaar. Bij verergering van de klachten kunt u het opnieuw gebruiken. Vraag uw arts na hoeveel tijd dat weer kan en hoe lang en hoe vaak u het dan kunt gebruiken.
  • Jicht. Zijn de klachten na twee tot drie dagen nog niet verbeterd? Raadpleeg dan uw arts. Mogelijk is een ander medicijn voor u beter geschikt.
  • Migraine. Gebruik dit medicijn alleen tijdens een migraineaanval. Deze duurt in het algemeen tussen de vier en zestien uur. Raadpleeg uw arts als u voortdurend last van hoofdpijn heeft, of als de migraineaanvallen vaker dan twee keer per maand optreden. U kunt dan misschien beter een medicijn gebruiken dat migraineaanvallen voorkomt.
  • Menstruatieklachten, zoals pijn, overmatig bloedverlies of migraine. Heeft u vooral last van pijn en krampen? Begin meteen als u ongesteld wordt en slik gedurende twee tot drie dagen door. Heeft u altijd last van hoofdpijn of migraine tijdens de menstruatie of stopweek van de pil? Gebruikt u dit medicijn om een dergelijke aanval te voorkomen? Start twee tot vier dagen voor de menstruatie begint met deze pijnstiller. Meestal is drie dagen gebruik voldoende. Heeft u last van te veel bloedverlies tijdens de menstruatie? Gebruik dit medicijn dan de eerste drie dagen van de menstruatie. Begin minstens een dag voor u de menstruatie verwacht. Probeer na drie tot zes maanden of u dit medicijn nog nodig heeft. Gebruik het daartoe een keer niet en kijk of de klachten al zijn afgenomen.
  • Bij pijn door trekken van tanden of kiezen of door andere tandheelkundige ingrepen: neem de eerste dosis vóór de ingreep. Ga niet langer door dan tot 24 uur erna.
  • Overige pijnen, zoals operatiepijn. Stop met het gebruik als de pijn is verdwenen of weer voldoende is te verdragen.
Bijwerkingen: Behalve het gewenste effect kan dit medicijn bijwerkingen geven. De belangrijkste bijwerkingen zijn maagklachten, darmklachten, hoofdpijn, draaierigheid, vermoeidheid en huiduitslag. In de bijsluiter van dit product staan alle (mogelijke) bijwerkingen vermeld. Leest u voor gebruik van Ibuprofen de bijsluiter. De informatie op deze site is niet de officiële bijsluiter. Vergeten:
  • Gebruikt u dit middel zonder recept voor een kortdurende klacht en heeft u het middel nog nodig? Dan kunt u het innemen, als u ervoor zorgt dat u de volgende doses pas na vier uur neemt. Bovendien: neem per dag nooit meer dan de maximale dosering die in de bijsluiter staat (meestal is dit 1200 mg).
  • Bij chronische pijnklachten is het belangrijk dit medicijn consequent in te nemen. Mocht u toch een dosis vergeten zijn:
  • Als u dit medicijn één keer per dag gebruikt:Duurt het nog meer dan acht uur voor u de volgende dosis normaal inneemt? Neem de vergeten dosis dan alsnog in. Duurt het nog minder dan acht uur? Sla de vergeten tablet dan over.
  • Als u dit medicijn twee keer per dag gebruikt: Duurt het nog meer dan vier uur voor u de volgende dosis normaal inneemt? Neem de vergeten dosis dan alsnog in. Duurt het nog minder dan vier uur? Sla de vergeten dosis dan over.
  • Als u dit medicijn drie of vier keer per dag gebruikt: duurt het nog meer dan twee uur voor u de volgende dosis normaal inneemt? Neem de vergeten dosis dan alsnog in. Duurt het nog minder dan twee uur? Sla de vergeten dosis dan over.
Als ik Ibuprofen gebruik mag ik dan..... Autorijden? Draaierigheid, duizelingen of vermoeidheid komen een enkele keer voor bij dit medicijn. Neem geen deel aan het verkeer als u hier last van heeft. Alcohol drinken? Alcohol irriteert de maag, net als dit medicijn. U kunt daardoor eerder last krijgen van uw maag. Probeer het drinken van alcohol eerst met mate. U kunt dan zelf inschatten of u hier veel last van krijgt. In het algemeen is enkele keren per week een glas wijn geen probleem. Alles eten? Bij dit medicijn zijn hiervoor geen beperkingen. Wisselwerking: Ibuprofen heeft met een aantal medicijnen een wisselwerking. Als u medicijnen gebruikt leest u dan voor gebruik de bijsluiter van dit product goed door of de werkzamestof in uw medicijnen wordt benoemd. De informatie op onze site is niet de officiële bijsluiter zoals bij het product geleverd. Mocht u twijfelen raadpleeg dan uw huisarts of apotheker. Zwangerschap en Borstvoeding: Zwangerschap: Gebruik dit medicijn NIET vanaf de zevende maand van de zwangerschap, want dan is de kans op bijwerkingen bij de baby te groot. Overleg met uw arts als u dit medicijn wilt gebruiken tijdens de eerste zes maanden van de zwangerschap of als u zwanger wilt worden. U heeft door dit medicijn iets meer kans op een miskraam of aangeboren afwijkingen bij de baby. De kans hierop is zeer klein, maar neemt toe bij een hogere dosering en bij langduriger gebruik. Als u dit medicijn gebruikt heeft u bovendien iets minder kans om zwanger te worden. Men adviseert dit medicijn alleen tijdens zwangerschap als de pijnstiller paracetamol onvoldoende werkt. Bespreek met uw arts of u (tijdelijk) kunt overstappen op een ander medicijn dat wel veilig is. Als dat niet mogelijk is, zal de arts een zo laag mogelijke dosering adviseren, voor een zo kort mogelijke periode. Borstvoeding: Als u dit medicijn in de normale dosering gebruikt, kunt u veilig borstvoeding geven. Het komt slechts in kleine hoeveelheden in de moedermelk terecht. Het wordt al jarenlang gebruikt door vrouwen die borstvoeding geven, zonder nadelige gevolgen voor het kind. Stoppen: U kunt op elk moment in één keer met het gebruik van dit medicijn stoppen.

Productinformatie over Spidifen 400

  • Merk: Spidifen
  • Ean: 8717056280103
  • Artikel: 760-923

Reviews Schrijf jouw review

Er zijn nog geen reviews geschreven. Schrijf als eerste een review.
6,11
Op voorraad
  • Gratis bezorging vanaf 35,- *
  • Vandaag besteld, morgen in huis
  • Bestel nu, betaal later
  • Binnen 30 dagen gratis retourneren

Reviews Schrijf jouw review

Er zijn nog geen reviews geschreven. Schrijf als eerste een review.