Elk tablet Roter Paracetamol bevat 500 mg paracetamol. Paracetamol werkt pijnstillend en koorts verlagend. Het is te gebruiken bij verschillende soorten milde tot matige pijn zoals hoofdpijn, migraine, koorts, griep, verkoudheid, keelpijn, bijholteontsteking, middenoorontsteking, spierpijn, gewrichtspijn en menstruatieklachten.
Dit is een geneesmiddel
Lees voor gebruik de bijsluiter. Let op de maximale dagdosering. Voor geneesmiddelen geldt een maximum bestelhoeveelheid van 3 stuks per product. Wij verkopen geen geneesmiddelen aan personen onder de 16 jaar.
De werkzame stof in dit middel is paracetamol. Een tablet bevat 500 mg paracetamol.
De andere stoffen in dit middel zijn maïszetmeel gepregelatineerd, povidon K30, enstearinezuur.
Gebruik dit geneesmiddel altijd precies zoals beschreven in deze bijsluiter of zoals je arts of apotheker dat heeft verteld. Twijfel je over het juiste gebruik? Neem dan contact op met je arts of apotheker.
Wijze van toediening
Tablet doorslikken met voldoende water of desgewenst in een ruime hoeveelheid water uiteen laten vallen, goed roeren en opdrinken.
De aanbevolen dosering is:
De lagere toedieningsfrequentie is bedoeld voor de jongste kinderen in de betreffende leeftijdscategorie. Wanneer de symptomen van pijn en/of koorts weer opkomen, kan toediening herhaald worden volgens aangegeven doseringsschema.
| Kenmerk | Details |
|---|---|
| EAN-code | 8713304103644 |
| Registratienummer | 28771=52239 |
| Productnaam | Roter Paracetamol |
| Registratiecode | RVG |
| ATC-code | N02BE01 |
| Toediengingsvorm | Tablet |
| Netto inhoud | 50 ST |
| GPC-nummer | 10000856 |
| GPC-omschrijving | Pijnstiller algemeen |
| Dosering | 3-6x per dag 0,5-2 tablet(ten) per inname, afhankelijk leeftijd |
| Maximale dagdosering | 2-6 tabletten per 24 uur, afhankelijk leeftijd |
| Leeftijd | Vanaf 6 jaar |
| Gebruikersadvies | Minste toedieningen per etmaal voor jongste kinderen in leeftijdsgroep, innemen met ruime hoeveelheid water, 4 uur tussenpozen aanhouden. Bij verergering klachten of bij aanhoudende pijn niet langer gebruiken dan 5 dagen, bij aanhoudende koorts niet langer gebruiken dan 3 dagen. Zonder advies arts niet langer gebruiken dan 14 dagen. |
| Bewaarinstructie | Buiten het bereik en zicht van kinderen bewaren. Dit middel heeft geen speciale bewaarcondities. |
| Verwijderinstructie | Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. |
| Houdbaarheidinstructie | Niet meer gebruiken na uiterste houdbaarheidsdatum. Te vinden op etiket achter 'EXP' staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum. |
| Risicowaarschuwing | #Het is belangrijk om niet te veel te gebruiken, want dan kan dit geneesmiddel lever- en nierklachten geven. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen. #Dit geneesmiddel geeft risico op hoofdpijn bij lang gebruik tegen hoofdpijn. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen. |
| Afleverstatus code | UAD |
| Uitsluitend apotheek of drogist | Uitsluitend apotheek of drogist |
| Te gebruiken bij | Ter verlichting bij hoofdpijn, koorts en pijn bij griep en verkoudheid of na vaccinatie, kiespijn, zenuwpijn, spit, spierpijn of menstruatiepijn. |
| Gebruiksbeperking | #Niet tegelijk bepaalde andere medicijnen gebruiken, zie bijsluiter. #Gebruik niet meer dan 2 gram (4 tabletten) paracetamol per 24 uur bij overmatig alcoholgebruik. #Gebruik tijdens zwangerschap en borstvoeding zo kort mogelijk en in de laagste effectieve dosering. #Paracetamol kan de testresultaten van verschillende laboratoriumtesten beïnvloeden |
| Huisarts | #Mensen waarbij de pijn of koorts na 5 dagen nog niet over is. #Mensen die meer dan 15 dagen per maand pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn. #Kinderen ouder dan 4 jaar waarbij de pijn of koorts na 5 dagen nog niet over is. |
| Niet gebruiken bij | Niet gebruiken bij allergie voor één van de stoffen in dit geneesmiddel. |
| Zwangerschap | Mag gebruikt worden |
| Borstvoeding | Mag gebruikt worden |
| Toepassingsgebied | Bij koorts en bij pijn |
| Werkzame stoffen | Paracetamol 500 mg |
| Document | Lees voor gebruik de bijsluiter: |
| Hulpstoffen | : |
| Maïszetmeel | |
| Gelatine (E441) | |
| Croscarmellose natrium (E468) | Dit is een antiklontermiddel |
| Magnesiumstearaat (E470B) | Dit is een antiklontermiddel |
Lees voor gebruik van dit geneesmiddel de bijsluiter voor waarschuwingen, bijwerkingen, dosering en duur van het gebruik. Sommige geneesmiddelen kunnen niet in combinatie met andere geneesmiddelen worden gebruikt. Raadpleeg bij twijfel de (huis)arts.
Heb je na het lezen van de informatie nog vragen over dit geneesmiddel? Mail dan onze gediplomeerde drogist via [email protected] of bel naar telefoonnummer 088-8000200. Wij zijn bereikbaar op werkdagen van 9:00 tot 17:00 uur. Op zondag is de drogist van 13.00 uur tot 17.00 uur per mail ([email protected]) bereikbaar. We streven ernaar om binnen een halfuur reactie te geven op je vraag. Zolang je vraag niet beantwoord is raden wij je aan de aankoop uit te stellen.
Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of toilet en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag bij de gemeente na wat je met geneesmiddelen moet doen, die niet meer nodig of te gebruiken zijn. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.
Als je bijwerkingen ervaart van een geneesmiddel die niet in de bijsluiter worden vermeld kun je deze melden bij Bijwerkingencentrum Lareb. Je draagt hiermee bij aan de veiligheid van geneesmiddelen. Meer informatie en het meldingsformulier voor bijwerkingen vind je op de site van Lareb.

