De 3 leukste wandelgebieden met de hond

Renée | dinsdag 29 mei |Hond

wandelen met hond

De lente is in volle gang en het is ook heerlijk wandelweer. Zowel aan de riem als los is wandelen met de hond een heerlijk ontsnappen tijdsbesteding. Houd hierbij natuurlijk wel rekening met andere honden, wandelaars, fietsers, joggers en ruiters. Lijn jouw hond aan wanneer je een aangelijnde hond passeert, je weet namelijk niet waarom deze hond aangelijnd is. Kijk vantevoren of je hond in het gebied waar je gaat wandelen los mag lopen of dat er in dat gebied een aanlijn plicht is.

Ontdek het complete assortiment voor wandelen met je hond op Plein.nl

Wat heb je nodig voor wandelen met je hond?

  • (Rol)riem
  • Halsband en/of tuig
  • Beloningskoekjes
  • Poepzakjes (wanneer je ergens gaat wandelen waar opruimplicht is)
  • Water + bakje (wanneer het warm is)
  • Speelgoed

Mijn top 3 favoriete wandelgebieden

Ik ga zelf erg graag wandelen met mijn honden. Niet alleen heerlijk voor mijzelf, maar ook voor mijn honden een mooie manier om lekker te spelen en hun energie kwijt te raken. Ik deel graag met jullie mijn top 3 favoriete wandelgebieden.

3. Hoorneboegse Heide in Hilversum

wandelen hoorneboegse heide

Een van mijn meest favoriete wandelgebieden is de “Hilversumse Heide”. Een gebied van 145 hectare bestaande uit bos en heide. Honden mogen hier het hele jaar los lopen, mits zij goed luisteren. Op de heide staan namelijk schotse hooglander. Ze zijn honden gewend dus zullen niet gaan rennen, maar wanneer honden achter hun aan gaan rennen of wanneer zij kalfjes hebben kunnen ze wel beschermend zijn. Ook loopt er naast de wandelroute een ruiterroute door dit gebied. Na het wandelen kan je een heerlijke pannenkoek eten bij pannenkoekenhuis De Rading, hier is ook een grote parkeerplaats. Het adres van deze parkeerplaats is Utrechtseweg 140 in Hilversum. Aan de andere kant van de heide kan je na het wandelen een patatje eten bij de snackbar of bij het hondvriendelijke reaurant Fly Inn bij het vliegveld.

Voordelen:

  • Mooi gebied
  • Goed begaanbare paden, ook met rolstoel/kinderwagen
  • Leuke wandelroutes
  • Afwisseling van hei en bos
  • Horeca gelegenheid
  • Gratis parkeerplaatsen

Nadelen:

  • Geen (zwem)water

2. Hondenstrand & Duingebied in Noordwijk

hondenstrand noordwijkWanneer je een heerlijke strandwandeling wilt maken met je hond dan is het hondenstrand van Noordwijk een echte aanrader. Wanneer je parkeert op de Koningin Astrid Boulevard en daar links afslaat mag je het hele jaar loslopen, tot aan het bord Katwijk. Dit stuk is zo’n 2,5 km dus genoeg ruimte voor een heerlijke wandeling. Let op: wanneer je rechts af laat zijn loslopende honden alleen toegestaan van 1 september tot 1 juni. Aan de riem mogen ze daar wel lopen. Als je na een heerlijke wandeling zin hebt in een lekker drankje of hapje kan je terecht bij Take 2. Een zeer hondvriendelijke strandtent, maar honden moeten hier wel aangelijnd zijn.

Voordelen

  • Het hele jaar door toegang voor loslopende honden
  • Mooi schoon strand
  • Super horeca
  • Genoeg parkeerplaatsen

Nadelen

  • Betaald parkeren
  • In het hoogseizoen erg druk met toeristen

1. Lange Duinen in Soest

wandelen met hond Mijn favoriete wandelgebied in Nederland zijn de Lange Duinen in Soest, ook wel bekend als de Soesterduinen. Honden mogen in het gebied de Lange Duinen het hele jaar loslopen. Wat dit gebied aantrekkelijk maakt voor veel hondeneigenaren. Behalve de duinen is er ook een heel groot bos, waar de honden los mogen lopen. Ook zijn er kleine stukjes heide. Dit maakt het een prachtige en diverse omgeving om te lopen. Naast diverse wandelroutes zijn er in dit gebied ook mountainbikeroutes en ruiterroutes. Houd hier dus rekening mee wanneer je met jouw hond lekker aan het wandelen en spelen bent. Het enige nadeel in dit gebied is dat er geen (zwem)water is voor de honden. Wanneer er veel regen is gevallen, is er wel een vennetje maar dit is niet het hele jaar het geval. Parkeren is gratis. Dit kan onder andere aan het einde van de Foekenlaan. Na, voor of tijdens de wandeling kan je wat eten en drinken bij de Brasserie de Lange Duinen. Hier staan ook waterbakken klaar voor je hond(en) en is er een speeltuintje voor kinderen.

Voordelen

  • Ruim en overzichtelijk gebied
  • Leuke wandelroutes
  • Afwisseling van zand, bos en heide
  • Horeca gelegenheden
  • Genoeg gratis parkeerruimte

Nadelen

  • Geen (zwem)water
  • Niet toegankelijk met rolstoel/kinderwagen

Ontdek het complete assortiment voor wandelen met je hond op Plein.nl

Over de schrijver

Renée
Renée

Hey! Ik ben Renée en ik ben dol op dieren. Met meerdere dierdiploma’s en certificaten op zak deel ik graag mijn kennis. Ik vind het heerlijk om andere dierenliefhebbers te informeren en te adviseren over de gezondheid en het welzijn van hun dieren.